3. 10. 2020

Michal Trkan, předseda středočeských Zelených, gratuluje nově zvolené krajské zastupitelce Janě Krumpholcové.

My, Zelení, slavíme historický úspěch – naší první krajskou zastupitelkou se stala Jana Krumpholcová díky spolupráci v koalici Spojenců pro Středočeský kraj – TOP 09, Hlas a Zelení. 

V těžkém souboji se silnými protihráči získala naše koalice téměř 6 % hlasů a kromě Jany bude mít další tři zastupitele: lídra kandidátky a starostu Roztok Jana Jakoba, lídra Hlasu Pavla Teličku a Václava Švendu (místostarostu Příbrami).

Těším se na práci v zastupitelstvu. Necítím se být úplným nováčkem, protože práce v zastupitelstvu v Mladé Boleslavi mě mnohému naučila. Doufám, že díky spolupráci s kolegy ze Spojenců se nám podaří realizovat hlavně komplexní opatření pro hospodaření s vodou.“ říká Jana Krumpholcová.

Lídr společné koaliční kandidátky Jan Jakob k tomu dodává: „Jsem nadšen z úspěchu demokratických stran a že se extremistické strany se do zastupitelstva nedostaly. Děkuji všem, kteří se podíleli na tom, že se Spojenci do zastupitelstva dostali a těším se na budoucí spolupráci.

Další zvolený zastupitel, Pavel Telička, pak doplnil: „Děkuji všem voličům. Výsledek je slušný základ pro další spolupráci v zastupitelstvu. Dosavadní zkušenost ze Spojenců je veskrze pozitivní. Bohužel se nám v covidem omezeném čase zcela nepodařilo upoutat pozornost voličů k de facto nové značce Spojenci pro Středočeský kraj. Jedním si však naši voliči, i ti budoucí, mohou být jistí: náš konsenzuální program bude realizován s maximálním úsilím. S voliči a chceme i nadále intenzívně komunikovat.

Děkujeme všem voličkám a voličům za účast u voleb a za vaše hlasy. Bez vás bychom tohoto úspěchu nikdy nedosáhli.

Srdečně také gratulujeme vítěznému hnutí STAN a přejeme mu hodně sil do budoucích koaličních vyjednávání.

Soňa Mikešová